Lyginamojo viešojo administravimo publikacijos žurnaluose „Viešoji politika ir administravimas“ ir „Viešasis adinistravimas“

Rašto darbas / Viešasis administravimas

Darbo tematika


Aprašymas
Įvadas. Lyginamasis viešasis administravimas teoriniu aspektu. Viešojo administravimo samprata. Lyginamasis viešasis administravimas. Lyginamojo viešojo administravimo publikacijos žurnale „Viešoji politika ir administravimas“ 2010- 2013 metais. Lyginamojo viešojo administravimo publikacijos žurnale „Viešasis administravimas“ 2010- 2013 metais. Literatūros sąrašas.

Ištrauka
Temos aktualumas. Įvairiapusis mokslinikų požiūris į viešojo administravimo sektorių sudaro galimybę išryškinti viešojo administravimo raidos prielaidas tiek teoriniu, tiek praktiniu aspektu. Tačiau mokslinių darbų gausa bei platus požiūris įneša sumaišties į visuomenės sampratą apie viešojo administravimo sferą, jo vykdomas funkcijas, teikiamas paslaugas ir dirbančiųjų valstybės sektoriuje žmonių motyvaciją. Todėl, tiek viešojo administravimo sklaidai didinti, tiek demokratinės visuomenės aktyvumo plėtojimui vystyti būtina visapusiška informacija apie viešąjį administravimą.

Darbo objektas. Lyginamojo viešojo administravimo 2010 - 2013 metų publikacijos žurnaluose „Viešoji politika ir administravimas“ ir „Viešasis administravimas“.

Darbo tikslas. Išanalizuoti lyginamojo viešojo administravimo 2010 – 2013 metų publikacijas žurnaluose „Viešoji politika ir administravimas“ ir „Viešasis administravimas“.

Darbo uždaviniai:

Makro lygmenyje dėmesys sutelkiamas į visos administracinės sistemos palyginimą. Pavyzdžiui lyginant Indijos ir Didžiosios Britanijos administracines sistemas makro lygmeniu, toks lyginimas apimtų abiejų tautų svarbiausius administracinės sistemos aspektus. Nors tokie tyrimai makrolygiu yra reti, tačiau jie nėra neįmanomi. Apskritai santykis tarp administracinės sistemos ir jos išorinės aplinkos yra labiau suprantamas makro lygmenyje.

Mikro lygmenyje tyrimai atliekami individualioje organizacijoje, kurioje pagal tam tikrus parametrus yra lyginami organizacijos darbuotojai, darbo procesai ir pan. Mikro lygmenyje analizuojama maža dalis administracinės sistemos. Pavyzdžiui įdarbinimo ar mokymo analizė. Tyrimai mikrolygiu yra atliekami daug lengviau, ir daug dažniau.

Tarpiniame lygmenyje yra atliekami tyrimai tarp tam tikrų svarbių administracinės sistemos dalių. Pavyzdžiui yra lyginama dviejų tautų biurokratija, arba vietinė valdžia skirtingose šalyse ir pan.

Tyrime elektroninės apklausos duomenų bazėje buvo sukaupti 508 tarnautojų atsakymai. Lyties požiūriu imtis simetriška - 76 proc. sudarė moterys. Tai atitinka faktines demografines valdininkų korpuso realijas šalyje. Tokiuose masiniuose sektoriuose, kaip švietimas, kultūra, sveikatos ir socialinė apsauga, dominuoja moterys. Aukščiausiose valstybės tarnybos kategorijose moterų procentas sąlyginai sumažėja. Tai atitinka žinomą diskriminacinę darbo rinkos tendenciją, kad pačias aukščiausias pareigas einančių moterų procentas yra mažesnis nei vyrų. Respondentų amžiaus vidurkis - 42 metai, mediana - 43 metai, moda – 50 metų, o standartinis nuokrypis – 11 metų. Jauniausias respondentas – 23 metų, o vyriausias – 76 m. amžiaus. Tyrimo metu valstybės tarnautojų buvo prašoma įvertinti savo pasitenkinimą darbu. Taip pat buvo prašoma pagal tris dimensijas – turinį, metodus, organizavimą – įvertinti esamą valstybės tarnautojų mokymo sistemą. Tyrimo rezultatai parodė, kad lyties kintamasis nei pasitenkinimui darbu, nei esamos mokymų sistemos vertinimui įtakos neturi. Tačiau lyties kintamasis turi įtakos kai kurioms mokymosi motyvacijos dimensijoms.


Darbo informacija

· Tipas: referatai
· 13 puslapių (2458 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-30 00:45:32
· Lygis: Universitetas

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Personalo valdymas įm...
» Lyginamojo viešojo ad...
» Tyrimo metodas: interviu
» Biudžetinė įstaiga ...
» Viešojo administravim...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas