Konfliktai ir jų sprendimo būdai

Rašto darbas / Psichologija

Darbo tematika
Konfliktai ir jų sprendimas. Konfliktų tipai ir sprendimo būdai. Konfliktu tipai ir ju sprendimo budai. Konfliktai ir ju sprendimo budai mokykloje. Konflikto sprendimo budai. Konfliktų sprendimo būdai. Konfliktai ir jų sprendimo metodai. Darbo konfliktu sprendimo budai. Konstruktyvus konfliktu sprendimo budai. Referatas konfliktai ir ju sprendimai.

Aprašymas
Turinys. Įvadas. Konfliktai ir jų sprendimao būdai. Konflikto samprata. Konfliktų tipai. Konfliktų sprendimo būdai. Konfliktų prevencija. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Konfliktai yra neišvengiami ir jie kyla tada, kai susiduriame su norų, poreikių, nuomonių skirtumais. Konfliktų ne visada galima ir net ne visada reikia vengti. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o idealiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius. Konfliktą būtina valdyti, spręsti konfliktines situacijas. Ar konfliktas yra gėris ar blogis, priklauso nuo to, kaip žmonės elgiasi konfliktinėje situacijoje, kaip sprendžia iškilusias problemas. Daugeliu atvejų konfliktus galima išspręsti konstruktyviai, pasirenkant tinkamą sprendimo strategiją. Tuomet konfliktai gali būti ne tik ginčų, pykčio, įtampos šaltinis, tačiau ir šansas kažką pakeisti. Kiekvienas žmogus konfliktinėje situacijoje jaučiasi ir elgiasi skirtingai. Pažinus savo ir kitų žmonių elgesį konfliktinėse situacijose galima išmokti jį spręsti ir „laimėti“ konfliktą. Bet kurioje grupėje ar komandoje konfliktai yra neišvengiami, kai yra pretenduojama į vieną ir tą patį objektą. Svarbiausia, kaip grupė sugeba juos išspręsti, ir koks grupės narių požiūris į konfliktą apskritai. Konfliktinė situacija yra savotiškas inteligentiškumo testas. Ir iš to, kaip žmogus elgiasi, galima spręsti apie jo vidinę kultūrą. Kai kurių žmonių požiūriu, konfliktas yra blogas dalykas, kurio reikia vengti, stengtis jį slopinti. Tačiau konfliktas yra natūralus visų grupių, kultūrų, organizacijų reiškinys. Konfliktas gali atnešti ne tik neigiamų, bet ir teigiamų pokyčių, jei jis bus tinkamai išspręstas. Darbo tikslas: išanalizuoti konfliktus ir jų sprendimo būdus.

Ištrauka
Konfliktai yra neišvengiami ir jie kyla tada, kai susiduriame su norų, poreikių, nuomonių skirtumais.

Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o idealiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius.

Daugeliu atvejų konfliktus galima išspręsti konstruktyviai, pasirenkant tinkamą sprendimo strategiją. Pažinus savo ir kitų žmonių elgesį konfliktinėse situacijose galima išmokti jį spręsti ir laimėti konfliktą.

Bet kurioje grupėje ar komandoje konfliktai yra neišvengiami, kai yra pretenduojama į vieną ir tą patį objektą.

Kai kurių žmonių požiūriu, konfliktas yra blogas dalykas, kurio reikia vengti, stengtis jį slopinti. Konfliktas gali atnešti ne tik neigiamų, bet ir teigiamų pokyčių, jkonfliktas – tai priešingų poreikių, tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.

Individualūs poreikiai, tikslai ir skirtingos vertybės, įvairios nuomonės ir išreiškiamos emocijos darbinėje aplinkoje gali sukelti konfliktus.

Su konfliktais mes susiduriame visur: tiek namuose, tiek darbe, tiek draugų būryje. Netgi kai atrodo, kad nėra su kuo konfliktuoti, kažkas ima graužti mus iš vidaus Neišsprendžiamos problemos, neramumai kylantys viduje, kurie kartais daug stipriau kankina nei konfliktinės situacijos su kitais asmenimis.

Viena dažniausiai pasitaikančių konflikto priežasčių – nesugebėjimas pažvelgti į situaciją lankščiai, be išankstinių nuostatų. Į konfliktus su aplinkiniais lengviausiai įsivelia užsispyrę, inertiški žmonės, nepakenčiantys prieštaraujančio elgesio. Konfliktiški yra ir tie žmonės, kurių pagrindinis gyvenimo tikslas – bet kokia kaina iškovoti aplinkinių pripažinimą, užimti prestižinę vietą visuomenėje. Konfliktams palankios sąlygos ir tuomet, kai yra keliami nerealūs reikalavimai aplinkai, sąlygoti per didelio savojo aš idealizavimo. Tokiu atveju žmogus ima jautis pranašesnis už kitus, mano esąs teisuolis, neklystantis, galintis nurodinėti.

Konfliktai dažniausiai asocijuojasi su agresija, ginčais, pykčiu. Todėl vyrauja nuomonė, kad konfliktai yra nepageidautini, jų reikia vengti ir spręsti, kai tik jie kyla. Tai buvo būdinga ankstesnei valdymo teorijai ir praktikai. Šiuolaikiniai valdymo teoretikai teigia, kad konfliktų tam tikrais atvejais vengti nebūtina.

Konfliktą reikia vertinti, kaip atsiradusią galimybę ar kilusią problemą. Todėl išskiriami naudingi, teigiami ir kenksmingvidiniai konfliktai. Juose nėra koflikto subjektų – nei asmenybių, nei grupių.


Darbo informacija

· Tipas: referatai
· 11 puslapių (2122 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-28 23:45:52
· Lygis: Kolegija

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Skaidrės apie patyčias
» Konfliktai ir jų spre...
» Psichologijos refleksija
» Savianalizė Savęs link
» Pedagoginė psichologi...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas