Darbuotojų motyvavimas įmonėje

Rašto darbas / Vadyba

Darbo tematika
Darbuotoju motyvacija imoneje. Darbuotojų motyvavimo priemonės. Darbuotojų motyvavimo sistemos kūrimas ir jos teorinė analizė. Motyvavimo savokos. Darbo apmokejimas kaip motyvavimo priemone. Imones darbuotoju motyvavimas. Motyvavimo savoka. Bučiūnienė, i. personalo motyvavimas.. Darbuotojų motyvavimo metodai. Darbuotojų motyvavimas organizacijoje.

Aprašymas
Įvadas. Darbuotojų motyvavimo teorinė analizė. Darbuotojų motyvavimo sąvoka ir svarbą. Pagrindinės darbuotojų motyvavimo teorijos. Anstyvasis motyvavimo požiūris. Šiuolaikinis motyvavimo požiūris. Darbuotojų motyvavimo priemones. Motyvavimo sistemos kūrimas organizacijoje. Darbo užmokestis. Įsipareigojimas, priklausymas organizacijai. Motyvuojamosios darbo sąlygos. Darbo turinys. Darbuotojų ugdymo ir karieros galimybės organizacijoje. Darbuotojų vertinimas. Išvados. Literatūra.

Ištrauka
Globalizacija, stiprėjanti konkurencija, informacinės visuomenės bei žinių ekonomikos kūrimas, technologijų tobulėjimas, pasaulinės demografinės padėties kitimas skatina formuoti naują požiūrį į organizacijos personalą. Nuolat besikeičiančios išorinė bei vidinė įmonės aplinkos reikalauja išskirtinio dėmesio personalui, kad būtų galima laiku reaguoti į darbuotojų poreikių dinamiką. Įmonės personalo, kaip ir verslumo, kapitalo ir prekės ar tinkamo produkto, veiksnys yra labai svarbus, o kartais turi lemiamos įtakos įmonės gyvybingumui.

Vadybos bei valdymo teoretikai ir kiti specialistai yra pažymėję, jog organizacijos tikslų ne-įmanoma pasiekti be ilgalaikio organizacijos narių pasiaukojimo. Įmonių vadovų bei savinin¬kų tikslas - kad kiekvienas darbuotojas sąmoningai siektų savo organizacijos tikslų, kad šie tikslai sutaptų ir darbuotojas jaustų moralinį, dvasinį pasitenkinimą savo veikla organizacijoje bei tikėtų, kad priimtinai patenkins savo poreikius (žaptorius, 2007).

Dabartinė ekonominė situacija dar labiau skatina įmones ieškoti savo išskirtinumo bei kovoti dėl išlikimo. Vienas iš būdų – personalo įgūdžių, gebėjimų tobulinimas ir iniciatyvos skatinimas. Vadovas turi atsakyti į klausimus: „kas darbuotojus motyvuoja? Kuo galima darbuotojus motyvuoti? Kas verčia juos veikti? “ (bučiūnienė, 1996). Išsiaiškinus pagrindinius veiksnius, lemiančius darbuotojų aktyvumą, galima pastebėti tam tikrus dėsningumus ir išskirti motyvų grupes bei kurti darbuotojų motyvavimo sistemas. Įmonės vadovų dėmesys bei išlaidos, skirtos darbuotojų motyvacijai, atsiperka (damašienė, 2002), darbuotojai išlieka lojalūs, kūrybingi bei aktyvūs.

Atilikti tyrimai rodo, kad daugelyje lietuvos įmonių nėra sukurtos aiškios motyvavimo sistemos. Nors dauguma vadovų svarbiausia personalo valdymo funkcija laiko darbuotojų motyvavimą ir lojalumo didinimą, tačiau tik nedaugelis įmonių skiria prioritetą šiai personalo funkcijai ir diegia motyvavimo sistemas. Didžioji dalis vadovų skatina darbuotojus vien piniginiais priedais, tačiau vakarų šalyse piniginis atlygis yra tik viena sudėtinė motyvavimo sistemos dalis - be jos, egzistuoja ir kitos priemonės, dažnai efektyvesnės ir pigesnės.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų motyvavimo sistemą.

Pagrindiniai darbo uždaviniai. Išanalizuoti darbuotojų motyvavimo teoriją. Apžvelgti darbuotojų matyvavimo priemones. Aptarti motyvavimo sistemos kūrimą organizacijoje.

Darbo metodai: mokslinės literatūros vadovėlių analizė, interneto bazių duomenų analizė, lyginimas.


Darbo informacija

· Tipas: kursiniai
· 25 puslapiai (6367 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-24 11:55:31
· Lygis: Universitetas

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Darbuotojų motyvavima...
» Krovinių pervežimas ...
» Restorano kavinės ver...
» Grožio salono verslo ...
» Verslo planas autoserv...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas