Profesinė etika

Rašto darbas / Etika

Darbo tematika


Aprašymas
Įvadas. Etika. Moralė ir etika. Profesinės moralės problemos. Profesinės etikos funkcijos. Verslo etika ir darbininkų priimami sprendimai. Vadovų etika. Etikos problemos, kylančios dėl organizacijos ir darbuotojų interesų skirtingumo ar nesutarimo. Įmonių santykiai su vartotojais. Etiketas ir kasdieninis elgesys organizacijoje. Išvados. Literatūra.

Ištrauka
Temos aktualumas. Šiais laikais daugeliui abejonių nekelia, kad verslo žmonių įtaka visuomenėje vis sparčiau auga ir jie yra neatsiejama jos dalis. Taip pat auga ne tik jų galia, bet ir vaidmuo visuomenėje bei svarba.

Ši verslo galia daro vis didesnį poveikį ir įtaką įvairioms visuomenes gyvenimo sritims. Ji ne tik turi įtakos formuojant šalies įvaizdį, pokyčiams darbo rinkoje, bet ir formuojant vartotojų kultūrines orientacijas per siūlomas prekes ir paslaugas. Todėl vis labiau visuomenės sąmonėje įsitvirtina mintis, kad verslininkas turi prisiimti didesnę atsakomybę ir ne tik už gerovės kūrimą visiems, bet ir puoselėjamas vertybes bei naudojamas priemones iškeltiems tikslams pasiekti. Taigi jo veikla ir jo rezultatai imami

Vertinti ne tik ekonominiu, teisiniu, bet ir etiniu aspektu.

Etika keičia požiūrį į verslo pasaulį. Etika tarnauja tam, kad verslas būtų humaniškas. Blogas įvaizdis tiesiogiai negatyviai veikia pardavimą, pelną, personalo moralę ir patį įmonės (organizacijos) valdymą. Verslininkas, pažeidžiantis verslo dėsnius, nusižengiantis verslo etinėms normoms, vėlgi tiesiogiai ar netiesiogiai daro socialinę, moralinę, taip pat ir ekonominę žalą.

Įsigali nuostata, kad etikos žinios yra ne tik verslo žmonių bendrojo išsilavinimo reikalas. Etika įgauna funkcinę reikšmę, ekonominiam pelnui pasiekti. Ji labai įvairiai veikia visuomenės socialinį gyvenimą, didžia dalimi formuoja jos narių ekonominį mąstymą. O šis savo ruožtu betarpiškai veikia ūkinių subjektų veiklą ir įtakoja jų priimamus sprendimus, kurie gali intensyvinti ar slopinti ekonomiką.

Temos problema. Verslo etika kelia daug klausimų, į kuriuos turi atsakyti ne tik darbdavys, bet ir visi darbuotojai tai yra labai svarbu šiuolaikiniame versle. Darbuotojai privalo būti sąžiningi ir visus darbus atlikti su atsakomybės jausmu.

Tikslas. Pažinti verslo etikos pagrindus, kurie yra darbo veiklos pagrindas.


Darbo informacija

· Tipas: kursiniai
· 26 puslapiai (4420 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-24 12:24:18
· Lygis: Universitetas

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Kaziuko amatų diena s...
» Etinė problema social...
» Verslo etika įmonėje
» Profesinė etika
» Rudens vakarojimas ren...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas