Gaisrų gesinimo būdai ir priemonės

Rašto darbas / Sauga

Darbo tematika
Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Gaisro gesinimo būdai ir priemonės. Gaisro gesinimo budai. Gaisro gesinimo priemones. Gaisru gesinimo priemones. Gesinimo priemones. Gaisru gesinimas. Pirmines gaisru gesinimo priemones. Gaisro gesinimas. Butiniausios gaisro gesinimo priemones.

Aprašymas
Įvadas. Turinys. Kas yra gaisras. Būtiniausios gaisro gesinimo priemonės. Gaisrų gesinimo būdai yra fizinis ir cheminis. Gaisrinis vandentiekis. Gesintuvų rūšys, veikimo principai ir naudojimas. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Ištrauka
Kas tai yra gaisrai? Kas juos sukelia, ir kokios yra gaisrų gesinimo priemonės ir būdai? Jūs tai galite perskaityti žemiau esančiame savarankiškame darbe. Labai svarbu yra žinoti kas sukelia gaisrą ir kaip jo galima išvengti.

Svarbiausias aspektas kilus gaisrui – nepulti į paniką ir blaiviai mastyti ką daryti tokiu atveju. Pirmiausia reikia įvertinti situaciją, bei apgalvoti kaip išgelbėti žmonių gyvybes bei materialinį turtą. Tada kuo skubiau kviesti ugniagesius, kurie jums padės tai padaryti.

šiame savarankiškame darbe trumpai apžvelgiu būtiniausias gesinimo priemonės. Tai yra daugelis gesintuvų rūšių, jų modifikacija bei kaip jais reikia naudotis, bei kaip tam tikros rūšies gesintuvas atrodo. Kas tai yra fizinis ir cheminis gaisrų gesinimo būdas. Taip pat gaisrinis vandentiekis, kam jkas yra gaisras. 4-5 gaisras – tai sudėtingas fizikinis bei cheminis reiškinys, kuris dažnai padaro daugybę materialinių nuostolių, sukelia grėsmę žmonių gyvybei ir sveikatai.

Užsidegti gali gamybiniai ir ūkiniai pastatai, technologiniai įrenginiai, sandėliai, gyvenamieji namai, butai, taip pat tvartai su gyvuliais, daržinės su pašarų atsargomis.

Daugeliu atveju gaisras kyla dėl labai paprastų priežasčių: dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, ypač rūkant uždraustose ar pavojingose vietose (44%), dėl netvarkingų elektros įrenginių ir jų naudojimo taisyklių pažeidimo (14%), dėl neatsargaus elgesio su šildymo prietaisais (5,4%), vaikams išdykaujant su degtukais (9%), dėl paprasčiausio aplaidumo, abejingumo ir kt. Apie 12% gaisrų priežastys nenustatytos. Gaisrai kyla dėl savaiminio užsidegimo, žaibo ir elektrostatinių krūvių. Pastaruoju metu padažnėjo įvairių sprogimų, kuriuos neretai lydi gaisras. Sukelia gaisrus ir gamybinės avarijos, naftotiekių bei dujotiekių sprogimai, neretai pasitaiko didelių gaisrų miškuose ir durpynuose. Apie 33% gaisrų kyla kaime. Daugėja tyčinių padegimų. Gaisrų skaičių galima būtų sumažinti: tereikia pašalinti paprastas, dažniausiai netvarkos sukeltas priežastis.

Būtiniausios gaisro gesinimo priemonės skirtos ugniai gesinti pirminėje gaisro pakopoje. Joms priklauso gamtiniai ir dirbtiniai vandens telkiniai, vandens rezervuarai, gaisriniai čiaupai su prijungtomis prie jų rankovėmis, gaisriniai skydai, įvairūs gesintuvai, dėžės su smėliu, storo audinio gabalai ir kt; prie jų galima priskirti ir gaisrinius hidrantus.

Gamtoje esantys vandens telkiniai – tai upės, ežerai, tvenkiniai, balos.


Darbo informacija

· Tipas: referatai
· 14 puslapių (3434 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-23 21:56:05
· Lygis: Universitetas

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Asmenines ir kolektyvi...
» Ekstremalios situacijo...
» Priešgaisrinė sauga....
» Darbų saugos užtikri...
» Gaisrų gesinimo būda...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas