Chemijos egzamino teorijos konspektas

Rašto darbas / Chemija

Darbo tematika
Chemijos konspektai egzaminui. Vgtu chemijos egzaminas. Chemijos egzamino programos konspektas. Chemijos egzamino konspektas. Chemijos paruostuke. Vgtu chemijos egzamino klausimai. Vgtu chemijos konspektai. H2o referatas. Chemijos spargalkes egzaminui. Chemija konspektas.

Aprašymas
Chemijos paruoštukė. VGTU pirmo kurso chemijos konspektas pagal egzamino temas. Vandens chemija. Dispersinės sistemos. Tikrieji tirpalai. Galvaniniai elementai. Statybinės rišamosios medžiagos. Korozija. Stambiamoliakuliniai junginiai. Druskų hidrolizė.

Ištrauka
Fizikinės savybės: Švarus(grynas) vanduo yra bespalvis(plonas sluoksnis) arba melsvai žalias (storas sluoksnis). Jis neturi nei kvapo nei skonio.

Cheminės savybės:

Reakcija su metalais: Šarminiai metalai gan audringai reaguoja su vandeniu. Litis silpniausiai iš jų. Natris kiek audringiau. Kalis reaguodamas su vandeniu net užsidega. Cezio įdėjimas į vandenį gali baigtis sprogimu. 2Li + 2H2O → 2LiOH + H2 Šarminiai žemės metalai reaguoja su vandeniu sunkiau. Ca + 2H2O → Ca(OH)2 + H2 Dar mažiau aktyvūs metalai gali reaguoti tik su karštais vandens garais. Tokie chemiškai neaktyvūs metalai kaip Auksas su vandeniu praktiškai nereaguoja.

Reakcija su metalų oksidais Reaguoja su metalų kurie turi tirpius hidroksidus oksidais. Žinomiausia iš tokių reakcijų negesintų kalkių "gesinimas": CaO + H2O → Ca(OH)

Reakcijos su nemetalais Chloras reaguoja su vandeniu: Cl2 + H2O → HOCl + HClReakcija su nemetalų oksidais

Reaguoja su nemetalų oksidais kurie yra rūgščių anhidridai. Viena iš tokių reakcijų tai Sieros rūgšties gavimas: SO3 + H2O → H2SO4 Kitos reakcijos Vanduo dalyvauja ir daugybėje kitų reakcijų. Esterių hidrolizė verdant juos NaOH vandeniniame tirpale: CH3COOCH3 + H2O → CH3COOH + CH3OH.

Vandens disociacija: Deguoniui trūksta dviejų elektronų išoriniame sluoksnyje; vandenilis yra be vieno elektrono. Pasidalindami elektronus du vandeniliai ir deguonis užpildo išorinius sluoksnius. Kiekviena vandens molekulė gali būti apsupta keturių kitų. Vienos H2O molekulės deguonies atomas gali pritraukti kitos molekulės vandenilio atomą: taip atsiranda vandenilinė jungtis ir padidėja bendra jungties energija. Todėl vandens molekulės yra asocijuotos.

Ph: Vandens (arba tirpalo) rūgštingumas nusakomas vandenilio rodikliu pH. Kuo rūgštingesnis tirpalas – tuo mažesnis pH. Neutraliuose tirpaluose pH = 7, rūgščiuose – pH < 7, šarminiuose – pH >7.


Darbo informacija

· Tipas: konspektai
· 9 puslapiai (3133 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-31 09:52:52
· Lygis:

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Biologiškai aktyvios ...
» Organine chemija konsp...
» Galvaniniai elementai ...
» Chemija 10 klasei
» Chemijos egzamino teor...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas