Bankai ir jų veiklos principai. Bankų poveikis ekonomikai

Rašto darbas / Bankininkystė

Darbo tematika
Bankų įtaka ūkiui. Banku itaka ekonomikai. Banko veiklos principai. Lietuvos banko veiklos principai. Banku veiklos principai. Lietuvos bankininkystės istorija. Banko veiklos poveikis. Komerciniai bankai ir ju veikla lietuvoje. Bankininkystes poveikis ekonomikai. Siuolaikinis komercinio banko paslaugos.

Aprašymas
Įvadas. Kas yra bankas. Bankų istorija. Tipiškos bankų paslaugos. Bankų tipai. Bankai lietuvoje. Pinigų politikos strategija. Bankininkystės teisė. Lietuvos respublikos bankų įstatymas. Finansai. Lietuvos centrinio banko veiklos principai ir poveikis ekonomikai. Užsienio centrinių bankų veiklos principai ir poveikis ekonomikai. Bankų įtaka ekonomikai: pinigai iš oro, bankų poveikio kanalai ir netvari plėtra. Ar bankai valdo lietuvą? Ekonomistai teigia: priklausomybė nuo užsienio komercinių bankų šalį veda į bankrotą. Lietuvos ekonomikai kilti reikia antrojo variklio. Valiutų karas. Lietuvos bankas sako negalėjęs suvaldyti būsto burbulo, tik saugojo pačius bankus. Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai yra pasiruošę skolinti ir nori tai daryti. Kredito įstaigų ir bankų veiklos lietuvoje vertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvertintas 10 balų.

Ištrauka
su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse – taip prasideda ekonomikos pagrindai autorių b. Martinkaus ir v. Žilinsko pratarmė. Ekonomika yra dinamiška ir išmokti sakyčiau neįmanoma, tačiau naudingiau suprasti bei realiai pritaikyti pagrindinius ekonomikos pagrindus.

šis referatas yra skirtas apžvelgti bankų veiklą. Bendrais bruožais atsiradimo istoriją, panagrinėti jų paslaugas ir veiklos principus, tipus, iš dalies juos kontroliuojančias normas, įstatymus, tačiau svarbiausia jų poveikį ekonomikai.

Rasite bandymą analizuoti centrinių bei komercinių bankų atsiradimo priežastis bei jų veiklos pasekmes. Centrinių bankų reikšmę ekonomikai, jų veiklos skaidrumo užtikrinimo peripetijas, komercinių bankų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje kūrimosi bei plėtros prielaidas.

Gerai pagalvojus, reiktų pradėti nuo istorijos. Priešistoriniai laikai, ldk, carinės okupacijos laikotarpis, tarpukaris, 1940-1990m. , dabartis. Kaip vyko vystymasis, priklausomybė nuo valstybinės politikos, kaimyninių santykių ir technologijų vystymosi? Kur yra pamatai ? Tai leis labiau suvokti dabartinę raidą: žemės ūkis, infliacija, investicijos valstybės ir privataus sektoriaus skola, nedarbas, užsienio prekybbankas – institucija, kurios pagrindinė funkcija teikti finansines paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims. Šiuolaikinis bankas – įstaiga, turinti licenziją, leidžiančią teikti bankines paslaugas. Tokia licenzija suteikia teisę rinkti indėlius ir išduoti paskolas. Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos.

žodis bankas yra kilęs iš itališko banca, o šis kilęs iš vokiečių kalbos ir reiškia suolą. Terminas kilo šiaurės italijos skolintojams dirbant lauke arseniausius modernios bankininkystės pirmtakus galima rasti senovės mesopotamijoje. Buvo skolinama užstatant derlių, priimami indėliai, už kuriuos buvo mokami procentai. Romoje pinigų keitėjai vadinti argentariae. Romos imperijai žlugus ir europoje įsigalėjus natūriniam ūkiui bankininkystė faktiškai išnyko. Tamsus laikotarpis, kai griuvo ir teisė. Bankų atgimimas susijęs su prekybinių santykių augimu vėlyvaisiais viduramžiais.

šiuolaikinių bankų šaknis galima rasti viduramžių italijoje, kurioje iš pinigų keitėjų xii-xiii a. Atsirado pirmieji bankininkai, kurie kartu su pinigų keitimu priiminėjo saugojimui indėlius, užsiėmė pinigų persiuntimu ir skolino pinigus kitiems. Iš pradžių indėliai buvo priimami tik saugojimui, o už tai buvo imamas mokestis.


Darbo informacija

· Tipas: referatai
· 31 puslapis (13608 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-10-21 19:20:33
· Lygis: Universitetas

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» DNB banko analizė
» Snoro banko nacionaliz...
» Šiaulių bankas veikl...
» SEB bankas praktikos a...
» Bankai ir jų veiklos ...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas