10 klasės geografijos knygos klausimai ir atsakymai

Rašto darbas / Geografija

Darbo tematika
Kuo aukštųjų technologijų pramonė skiriasi nuo tradicinės. Geografijos knygos atsakymai. Kuo skiriasi ekonomiskai stipriu ir silpnu saliu pramone. Geografija 10 klasei. Geografija pasaulio ir lietuvos ukis atsakymai. Geografijos vadovelio atsakymai. Išskirtiniai japonijos ūkio bruožai. Kaip lietuvoje galima dar labiau modernizuoti ir paspartinti pramonine gamyba. Geografijos pratybu atsakymai 10 klasei. Tradicine pramone.

Aprašymas
Kuo aukštųjų technologijų pramonė skiriasi nuo tradicinės? Kuo skiriasi ekonomiškai stiprių ir silpnų šalių pramonė? Dėl kokių priežasčių visame pasaulyje dirba tiek daug vaikų? Kodėl lietuvoje taip sparčiai auga statybų sektorius? Kurios pramonės šakos lietuvoje yra perspektyviausios? Kaip lietuvoje galima dar labiau modernizuoti ir paspartinti pramoninę gamybą? Kokių reikalavimų keliama vietovei, kurioje steigiamas mokslo ir technologijų parkas? Kokie tarptautinių bendrovių pranašumai ir trūkumai? Kodėl gamybos kooperacija tokia svarbi automobilių pramonei? Kaip pramonės teršalai patenka į aplinką ir jai kenkia? Kokiais būdais mėginama mažinti pramonės daromą žalą aplinkai? Dėl ko pramonės juostos vaidmuo jungtinių valstijų pramonėje mažėja, o saulės juostoje didėja? Kas lėmė tai, kad silicio slėnis tapo didžiausiu aukštųjų technologijų parku pasaulyje? Kuo panaši ir kuo skiriasi japonijos ir jungtinių valstijų pramonė? Kurios japonijos bendrovės garsina šalies vardą? Kokie yra išskirtiniai japonijos ūkio bruožai? Koks vaidmuo kinijos ūkyje tenka laisvosioms ekonominėms zonoms? Kuo skiriasi ūkio pažanga vakarinėje ir rytinėje kinijos dalyje?

Ištrauka
Tradicinė pramonė yra plėtojama jau daugelį metų ir daugumoje pasaulio šalių tai yra vyraujančioji pramonė. Kadangi nuo seno valstybės investavo tik į žaliavų gavybą, daiktų gamybą, todėl dabar ta pramonė yra gerai išvystyta ir mesti ją dėl aukštųjų technologijų pramonės niekas nesiryžta, nes bijo, kad gali smarkiai sumažinti šalies ekonomiką. Taip pat aukštųjų technologijų pramonei investicijos yra kur kas aukštesnės. Ekonomiškai stipriose šalyse vyrauja pramonė, kuriai reikia daug investicijų ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų jėgos. Jos plėtra tiesiogiai priklauso nuo aukštųjų technologijų.

Silpnos ekonomikos šalyse dažniausiai plėtojama žemos kvalifikacijos darbo jėgos bei daug žaliavų naudojanti pramonė. Neretai įmonės priklauso nuo tarptautinės bendrovės, kurią valdo stipriosios valstybės

Ekonomiškai silpnų šalių šeimos dažniausiai būna daugiavaikės. Nemažai jų negali išgyventi be vaiko gaunamųjų pajamų. Kadangi jiems mokamas mažesnis atlyginimas, darbdaviai noriau samdo vaikus vietoj suaugusiųjų. Statybose sukuriama didžiausia pramonei tenkančio bvp dalis. Statybų apimtys kasmet auga, tačiau paklausa vis dar viršiją pasiūlą. Augant šalies ekonomikai ir pagerėjus paskolų teikimo sąlygoms, didėja lietuvos žmonių galimybės įsigyti nekilnojamojo turto. Dėl šių pokyčių pastaraisiais metais labai išaugo įvairių pastatų paklausa. Perspektyviausios pramonės šakos lietuvoje – maisto, lengvoji, naftos, chemijos, elektronikos ir statybų.


Darbo informacija

· Tipas: uzdaviniai
· 3 puslapiai (1125 žodžiai)
· Įkeltas: 2020-11-21 17:50:12
· Lygis:

Parsisiųsti darbą

Panašūs rašto darbai

» Atsinaujinantys energi...
» Energetika ir gamtos i...
» 10 klasės geografijos...
» Pasaulio transportas s...
» Globalinės problemos ...

Komentarų dar neparašyta.

Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas